W czasach powszechnego dostępu do internetu, szczególną uwagę musimy zwrócić na bezpieczeństwo swoich prywatnych danych. Nie tylko plików umieszczonych na różnego rodzaju urządzeniach IT (komputerach, laptopach, smartfonach, tabletach) ale również na tym kto ma dostęp do tych urządzeń.
Technologie informatyczne noszą ze sobą bardzo dużą ilość niebezpieczeństw, o których najczęściej dowiadujemy się jak już jest za późno.
Pamiętamy o ochronie naszych domów, samochodów, innych dóbr materialnych, nawet je ubezpieczamy od różnych zdarzeń które mogą nas spotkać. Jednocześnie pozwalamy na pełen dostęp do naszych danych, umieszczonych na komputerach, które w żaden sposób nie są zabezpieczone. Kradzież danych może wyrządzić takie same lub nawet większe straty, niż fizyczne włamanie do naszego domu lub samochodu.
Proponujemy, kompleksowe zabezpieczenie Państwa urządzeń przed zagrożeniami pochodzącymi z internetu oraz uszkodzeń sprzętowych.

Ochrona IT

Ochrona podstawowa
Do ochrony podstawowej należą programy antywirusowe, które mają za zadanie chronić dane, blokować dostęp do urządzeń osobom nieuprawnionym oraz wyłapywać wszelkiego rodzaju odstępstwa od normy, w zachowaniu zainstalowanych programów. W przypadku oprogramowania, można wyróżnić programy antywirusowe oraz firewall programowy. Połączenie tych dwóch programów w pakiet, pozwala na w miarę bezpieczne korzystanie z urządzeń podłączonych do internetu.
Większość twórców oprogramowania antywirusowego, posiada w swojej ofercie taki zestaw (zazwyczaj są nazwane INTERNET SECURITY).
Programy tego typu są trochę droższe od standardowego programu antywirusowego, jednak jeżeli nasze urządzenie ma dostęp do sieci internetowej, warto ponieść ten dodatkowy koszt.

Ochrona rozszerzona (backup)
Firmy, osoby dla których przechowywane dane są bardzo ważne, muszą pomyśleć o lepszym zabezpieczeniu, niż oprogramowanie antywirusowe. Tu z pomocą przychodzi tak zwana kopia bezpieczeństwa (backup), dzięki której możemy odzyskać utracone pliki, a nawet cały system, który w szybki sposób uruchomimy na innym komputerze.

Proszę pamiętać!
Łatwiej, taniej jest zapobiegać zagrożeniom, niż reagować po fakcie.
Odzyskiwanie danych jest czasochłonne i kosztowne, czasami niemożliwe.

Backup chroni nas przed utratą lub uszkodzeniem danych.